Prowadząc firmę i zatrudniając pracowników, powinniśmy pamiętać, jak ważne jest to, abyśmy potrafili zapewnić im bezpieczeństwo podczas pracy. To oznacza, że nie tylko powinniśmy co jakiś czas organizować kursy, podczas których będziemy im przypominali o zasadach bezpieczeństwa, ale również żebyśmy wyposażyli ich w odpowiednie produkty, które to bezpieczeństwo będą miały im zapewnić. Co więcej, jeśli posiadamy firmę produkcyjną, która pracuje przez całą dobę, to może się okazać, że nie zawsze w firmie będzie ktoś, kto te produkty BHP będzie mógł wydawać. Dlatego warto się zastanowić nad tym, czy w naszej firmie nie powinny się pojawić automaty BHP. Może się okazać, że one znacznie ułatwią wydawanie takich przedmiotów, a jednocześnie łatwiej będzie nam pilnować, aby niczego w nich nie zabrakło.

Jak to wygląda?

Zastanawiamy się, jak to wszystko będzie działać? Takie automaty BHP pozwalają na dostęp do niezbędnych artykułów przez całą dobę 7 dni w tygodniu. Możemy w nich umieścić maski, okulary ochronne, rękawice czy inne artykuły, które są potrzebne naszym pracownikom. Różnorodność przegródek sprawia, że świetnie możemy je dopasować do naszych potrzeb, maksymalnie wykorzystując miejsce w takim automacie. Co ważne, automaty BHP są tak skonstruowane, że dostęp mają do nich tylko uprawnione osoby, które najpierw będą musiały zeskanować swoja karetę pracownika, aby mogły skorzystać z zasobów takiego automatu BHP.

Co więcej, dzięki takiej kontroli będziemy mieli pewność, że żaden pracownik nie pobierze więcej artykułów niż te, które są dla niego przeznaczone. Jeśli dane produkty oferowane są w rozmiarze pracownika, to od razu będą mu przydzielone, jeśli rozmiarem nie będą przydzielone, to wówczas będzie musiał wybrać odpowiedni rozmiar, który będzie mu pasował.

Wszystko pod kontrolą

Warto wiedzieć, że takie automaty BHP nie tylko wydają niezbędne artykuły, ale również mogą przyjmować te, które już się zużyły. Co ważne, będą one sprawdzały stopień zużycia, a to oznacza, że będą określały, czy już faktycznie dany produkt powinien być wymieniony czy jeszcze nie. To także oznacza, że dzięki takim automatom BHP będziemy mogli zmniejszyć ilość wykorzystywanych artykułów BHP i w ten sposób również zaoszczędzić. Co więcej, cały czas będziemy informowani o tym, ile takich produktów znajduje się w automacie, a więc będziemy mieli możliwość uzupełnienie go zawsze, gdy będzie to konieczne. Jeśli postawimy takie automaty BHP w swojej firmie, to z jednej strony będziemy mieli zapewnione automatyczne zarządzanie zaopatrzeniem, a z drugiej także nadzór nad stanami magazynowymi. Każdy będzie miał dostęp do automatów w takim zakresie, jaki zostanie mu udzielony, a osoba zarządzająca tym wszystkim będzie mogła mieć tam jeszcze dostęp zdalny. Warto zobaczyć jak działają takie automaty BHP, jak wyglądają i co konkretnie nam oferują.

Może się okazać, że z jednej strony dzięki nim zapewnimy pracownikom stały dostęp do tego typu artykułów, a z drugiej łatwiej będzie nam zapanować nad tym, ile ich jest wykorzystywanych.