Kiedy wytwarzamy jakiś produkt, chcemy mieć pewność, że nikt nie będzie się pod nas podszywał, bo to mogłoby zniszczyć naszą reputację. Dlatego też warto się zastanowić nad tym, w jaki sposób chronić swoje produkty przed fałszerstwem, tak abyśmy mogli udowodnić, że te rzeczy nie wyszły spod skrzydeł naszej firmy. Jednym ze sprawdzonych sposobów na taką ochronę są zabezpieczenia holograficzne, które tak naprawdę są coraz częściej wykorzystywane. Co warto podkreślić, możemy tutaj wykorzystać wiele różnych wzorów, a nawet stworzyć własne, które będą ciężkie do podrobienia, co będzie stanowiło dodatkową ochronę dla naszej własności. Nic więc dziwnego, że takie zabezpieczenia holograficzne coraz częściej pojawiają się na różnych produktach, takich jak chociażby płyty, kosmetyki, alkohol czy cenne sprzęty.

Możemy być tego pewni


Im bardziej skomplikowany wzór zabezpieczenia holograficznego, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś będzie chciał go podrobić, a jednocześnie tym większa szansa, że klienci zwrócą na niego uwagę i będą potrafili rozpoznać fałszywe firmy, które będą próbowały się pod nas podszywać.

Dodatkowo warto jeszcze wiedzieć, że takie zabezpieczenia holograficzne wykonane są w taki sposób, że próba ich oderwania będzie skutkowała ich uszkodzeniem i pozostawieniem wyraźnego śladu, a to także będzie pewnym rodzajem zabezpieczenia. Warto mieć świadomość, że są nam one oferowane w różnych typach, a to oznacza, że powinniśmy się zastanowić, co będzie tutaj najlepszą propozycją dla nas. Czy chcemy skorzystać z jakiegoś standardowego wzoru, czy może chcemy, aby na takim zabezpieczeniu holograficznym znajdowało się logo naszej firmy? Dodatkowo możemy je wybierać wypukłe, kolorowe, jak i matowe, a to oznacza, że będziemy mogli się spokojnie zastanowić jaki rodzaj tego typu zabezpieczenia będzie do nas najwięcej przemawiał.

Co jeszcze warto wiedzieć


Powinniśmy również mieć świadomość, że takie zabezpieczenia holograficzne oferowane są nam w różnych kształtach. Możemy zdecydować się więc na kwadratowe, okrągłe, podłużne, a to także może być naszym znakiem rozpoznawczym. Możemy zamówić również indywidualne zabezpieczenie holograficzne, które będzie wykonane na specjalnej matrycy i z którego będziemy mogli korzystać tylko my.

Wówczas sami określamy wielkość takiego hologramu, to co ma się na nim znajdować, jak również to, jakie efekty będą tutaj zastosowane. Możemy wybrać efekt 3D, jak i taki, który sprawi, że nasz hologram będzie się mienił różnymi kolorami, w zależności od tego w jaki sposób będziemy go oświetlać. Co ważne, takie zabezpieczenie holograficzne może być opatrzone numerem, kolejnym albo tym samym, który będzie przypisany w bazie danych. Im więcej elementów zabezpieczenia wykorzystamy, tym większa będzie pewność, że taki hologram trudniej będzie podrobić, a więc łatwiej będzie chronić nasz produkt przed fałszerstwem. Jeśli coś wytwarzamy, to z pewnością nie chcemy, aby ktoś inny się pod nas podszywał i okradał nas z naszej własności intelektualnej. Dlatego też warto się zastanowić czy nie skorzystać tutaj z zabezpieczenia holograficznego.

Będziemy mogli je dopasować do naszych potrzeb, a jednocześnie sprawić, aby ich podrobienie było trudne, co powinno zniechęcić oszustów.