Istnieje wiele sposobów na to, aby sprawić komuś przyjemność z okazji świąt. Generalnie przyjęło się w naszej kulturze, że jeśli upominki, to z okazji Bożego Narodzenia. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi tak być i możliwości jest więcej. Także z okazji Wielkiej Nocy można sprawić komuś choćby drobną przyjemność. Najczęściej korzystają na tym dzieci, którym ogromną radość sprawiają wówczas słodycze oraz wszelkiego rodzaju drobne upominki. Dorosłym również się to podoba, dlatego warto zastanowić się nad tym, jak powinien wyglądać prezent i z czego się składać.

Znakomitym i zyskującym popularność rozwiązaniem okazują się wielkanocne kosze prezentowe. Można skomponować je we własnym zakresie, ale też zdecydować się na zakup gotowego kompletu.

Wielkanocne kosze prezentowe – jak sprawić, aby były wyjątkowe?

Trudno powiedzieć, aby istniał idealny wzorzec w aspekcie koszy prezentowych. Tak z całą pewnością nie jest. Istnieją jednakże pewne zwyczajowe akcenty, które zazwyczaj są w takich okolicznościach uwzględniane. Na pewno wspomniane łakocie stanowią idealny składnik zestawu – w zasadzie trudno je pominąć.

Najczęściej w koszach pojawiają się czekolady, cukierki, bombonierki czy wafelki. Oczywiście nie da się chyba skomponować takiego asortymentu bez typowo świątecznych motywów. Wielkanocne kosze prezentowe powinny zawierać w sobie czekoladowe zajączki. Występują one w tylu postaciach, że na pewno uda się wybrać coś odpowiedniego.

Idealne wielkanocne kosze prezentowe – zrób to sam!

Jeśli zdecydujemy się we własnym zakresie przygotować kosz, powinniśmy zacząć właśnie od niego. Na rynku jest wiele koszy wykonanych chociażby z naturalnej wikliny, choć znajdą się też tańsze zamienniki.

Wyplatanie koszy to praktykowane od wieków rzemiosło. Można zatem nabyć kosz, a potem wypełnić słodkościami i ewentualnie innymi produktami. Mogą to być kawy, herbaty czy napoje – w tym również alkoholowe, jeśli prezent ma trafić w ręce osoby dorosłej. Mile widziane w takich zestawach są też miody oraz inne wyroby pszczele. Możliwości jest mnóstwo – wszystko zależy od pomysłowości oraz upodobań adresatów prezentu.

Jak udekorować wielkanocne kosze prezentowe, aby wyglądały efektownie?

Możliwości w tym zakresie jest niemało.

Z pewnością warto zdecydować się na sięgnięcie po proste rozwiązania, ponieważ one zwykle sprawdzają się najlepiej. Dlatego właśnie wielkanocne kosze prezentowe można owinąć w celofan, czyli specjalną folię do pakowania prezentów. U góry, celem przytrzymania całości, warto wykonać prostą kokardę. Do jej przygotowania przyda się ozdobna wstążka lub ratafia. To bardzo prosta opcja, ale w praktyce zwykle dające optymalne efekty. Tak przygotowany kosz na pewno zachwyci każdego, kto zostanie nim obdarowany.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że rozwiązanie to cieszy się tak dużym uznaniem wśród milionów ludzi. W sklepach nie brakuje natomiast gotowych koszy z różnymi specjałami w zestawach. Dla każdego uda się wybrać coś odpowiedniego.