Kiedy zapraszamy gości, chcemy żeby wszystko prezentowało się jak najlepiej. To też oznacza, że powinniśmy zadbać nie tylko o pyszne jedzenie i przyjazną atmosferę, ale również musimy dopilnować, aby stół prezentował się jak najlepiej. Dlatego też niezwykle ważne jest to, jaką zastawę na nim umieścimy, jak również to, w jaki sposób go udekorujemy. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że całość będzie się wspaniale prezentowała, a goście których zaprosimy będą czuli, że naprawdę zależało nam na tym spotkaniu i że faktycznie są dla nas ważni.

Dodatkowo jeszcze powinniśmy wiedzieć, że czasami niewiele potrzeba, aby móc odpowiednio przybrać stół, tym bardziej, że do wyboru mamy zarówno gotowe dekoracje, jak i takie, które będą stanowiły podstawę dla naszych pomysłów, ale jak ostatecznie mają się prezentować, będzie zależało jedynie od nas.

Jakie serwetki papierowe wybrać?

Jeśli szukamy propozycji na dekorację stołu, która nie zabierze zbyt wiele czasu, a jednocześnie będzie się prezentowała elegancko, to z pewnością warto zobaczyć jakie serwetki papierowe są nam proponowane. Z jednej stron możemy wybrać małe, cienkie serwetki papierowe, które umieścimy na stole w specjalnym serwetniku. Wówczas nasi goście będą mogli je brać w razie potrzeby, tak aby wytrzeć usta, czy zetrzeć okruszki, jeśli coś im spadnie.

Takie serwetki papierowe nie tylko będą piękną dekoracją stołu, ale jednocześnie będą funkcjonalne, co będzie oznaczało, że z pewnością nie możemy zapomnieć o ich ustawieniu, zwłaszcza jeśli organizujemy eleganckie przyjęcie. Poza takimi małymi serwetkami, proponowane będą nam również większe, które dodatkowo będą występowały w różnych kolorach i będą miały różną grafikę, a to oznacza, że bez najmniejszego problemu będziemy mogli je dopasować do tematu danego wydarzenia. Warto tutaj powiedzieć, że takie większe serwetki papierowe możemy wykorzystać na wiele sposobów, a jeśli nie mamy pomysłu, w jaki sposób możemy je ustawić na stole, aby zyskać ciekawą dekorację, to powinniśmy tego typu inspiracji szukać na odpowiednich stronach internetowych.

Serwetki papierowe – różny wybór

Zdecydowaliśmy się na większe i kolorowe serwetki papierowe, ale teraz nie bardzo wiemy w jaki sposób możemy je wykorzystać? Warto wiedzieć, że możemy je po prostu rozłożyć na stole, na wysokości miejsc, gdzie chcemy usadzić gości.

Należy wówczas zadbać o takie ich ustawienie, aby wystawały delikatnie spod talerzy, dzięki czemu będziemy wiedzieli, że będzie je widać i będą stanowiły ciekawą dekorację. Ale takie serwetki papierowe możemy składać w różny sposób, nadając im ciekawe kształty, takie jak chociażby rulon, gwiazda, sukienka czy koszula, a to oznacza, że będziemy mogli je wykorzystać do niecodziennej dekoracji. Jednak pamiętajmy, że jeśli złożymy je w rulon, to goście będą mogli taką serwetkę papierową rozwinąć, aby rozłożyć ją na kolanach. Jeśli jednak złożymy ją w bardziej wymyślny sposób, a dodatkowo jeszcze będziemy musieli wykorzystać klej na gorąco, aby mieć pewność, że się nie otworzy i przez cały czas będzie się pięknie prezentowała, to będzie tylko ozdoba i już w żaden inny sposób nie da się jej wykorzystać.

Dlatego warto zobaczyć jakie serwetki papierowe są nam oferowane i w jaki sposób możemy je złożyć. Musi to być dopasowane do wydarzenia, na które zaprowadziliśmy naszych gości, ale również do pozostałych dekoracji, jak i do ilości wolnego miejsca na stole, które mamy do dyspozycji. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, tak abyśmy mogli powiedzieć, czy takie serwetki papierowe są nam potrzebne i przede wszystkim czy mamy pomysł na to, jak je wykorzystać do dekoracji naszego stołu.