Lubimy korzystać z nowoczesnych technologii, które sprawiają, że to co jeszcze stosunkowo niedawno wydawało się niemożliwe do osiągnięcia, teraz jest czymś zwyczajnym, co powoli przestaje nas zaskakiwać. Nie ma się więc co dziwić, że ludzie coraz bardziej są zainteresowani tym, co może im zaproponować druk 3d SLS. Jak się okazuje dzięki takiemu rozwiązaniu można wykonać takie modele, na których wykonanie dawniej potrzeba było znacznie więcej czasu. To też oznacza, że obecnie uzyskanie wielu części zamiennych jest niezwykle proste, a co za tym idzie, również tanie. Dlatego też warto sprawdzić na czym polega selektywne spiekanie laserowe, aby móc się zastanowić czy również nam może się przydać taka technologia, a jeśli tak, to gdzie moglibyśmy ją wykorzystać.

To nowoczesny sposób drukowania

Jeśli zastanawiamy się na czym polega takie drukowanie 3d SLS, to warto mieć świadomość, że najpierw w specjalnym programie trzeba wykonać model produktu, który chcemy wydrukować. Następnie laser spieka cząsteczki proszku, aby w kolejnym etapie były nanoszone jego kolejne warstwy. Za każdym razem laser spieka cząsteczki proszku, które stopniowo łączone są w potrzebny komponent.

Gdy już wszystko jest gotowe, nadmiar proszku, który nie został spieczony zostaje usunięty, a my możemy korzystać z gotowego produktu. Jeśli wykonamy druk 3d SLS, to możemy być pewni, że otrzymujemy produkt wytrzymały mechanicznie, który jednocześnie będzie ruchomy. Dodatkowo selektywne spiekanie laserowe pozwala na tworzenie bardzo złożonych konstrukcji, a to oznacza, że dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie wytworzyć naprawdę wiele, skomplikowanych części.

Gdzie można z niego korzystać?

Zastanawiamy się, gdzie może nam się przydać takie drukowanie 3d SLS? Przede wszystkim tam gdzie mamy do czynienia z przemysłem lotniczym i samochodowym. Dodatkowo takie selektywne spiekanie laserowe pozwoli nam na wykonanie elementów, które z powodzeniem będą mogły być wykorzystane w elektronice czy nawet medycynie, gdzie będzie można uzyskać modele elementów kostnych. Warto również powiedzieć, że drukowanie 3d SLS zostanie zaproponowane również wszędzie tam, gdzie są potrzebne części zamienne, ale również do wykonania prototypów, które będą miały pokazywać funkcje, które będą mogły spełniać, ale jednocześnie będą na tyle małe, że można będzie je ze sobą zabierać. Jeśli taki prototyp, wykonany jako wydruk 3d SLS się spodoba i zyska zainteresowanie, to wówczas będzie można przejść do produkcji właściwego elementu. Z pewnością warto zobaczyć co może nam zaproponować taki druk 3d SLS, aby móc się przekonać jakie mamy tutaj możliwości.

Jeśli zobaczymy jak często może być on wykonywany, jak niewielki koszt będzie się z tym wiązał i jednocześnie jak mocny produkt otrzymamy, to może się okazać, że coraz bardziej będziemy się przekonywać do takiej propozycji, a to będzie oznaczało, że coraz częściej będziemy chcieli z niej korzystać. Sprawdź także cięcie laserem warszawa.